
Продовжуємо ділитися способами використання ароматерапії для нормалізації та стабілізації різних життєвих ситуацій та станів.
-
Ароматерапія від нервового та фізичного виснаження
Звичайно, у вирішенні цього питання не можна повністю покладатися на ароматерапію, проте розслабитися та відпочити допоможуть запахи дягиля, камфари, перцевої м’яти, розмарину та лимону. При цьому вдихати олію треба прямо із флакону.
Фізичне виснаження лікують аромати імбиру, гвоздики, чебрецю, кориці, базиліку, розмарину та мускатного горіха. Щоб відновити сили, краще поєднати аромотерапію з ванною або масажем.
-
Ароматерапія від розсіяності
Якщо важко зосередитися перед відповідальним завданням, слід використовувати олії розмарину, базиліку, мирти та лимона. Інтелектуальні здібності також підвищує аромат перцевої м’яти: він сприяє покращенню пам’яті, повертає ясність думок.
-
Ароматерапія від апатії
При апатії допомагають регулярні ванни, масаж і ароматизація повітря у приміщенні запахами імбиру, лимонної трави, чебрецю та лимона. Від байдужості, пов’язаної з невпевненістю у власних силах, допоможуть аромати герані, жасмину, троянди чи іланг-ілангу.
-
Ароматерапія від утоми
Найкращий засіб від втоми – ванна з декількома краплями олії розмарину. Його запах стимулює нервову систему та покращує кровообіг. Якщо ж немає можливості відпочити, швидко відновити сили допоможуть аромати базиліку, майорану, гвоздики та чебрецю.
-
Ароматерапія від нервозності
Нервову систему зміцнять аромати валеріани, бергамоту, ромашки, лаванди, майорану та сандалового дерева. Ці запахи досить сильні та свіжі, щоб створити довкола спокійну атмосферу. Якщо нерви сильно розхитані, слід регулярно додавати у ванну або косметичні засоби кілька крапель олій валеріани, бергамоту, ромашки, лаванди, майорану або сандалового дерева. Їх можна змішувати чи використовувати у чистому вигляді.
-
Ароматерапія від пригніченості
Якщо вами раптом опанував пригнічений настрій, і весь світ здається сірим і похмурим, спробуйте повернути бадьорість, накапавши в аромалампу кілька крапель жасмину, лаванди або іланг-ілангу. Від тривалого засмучення допоможе коктейль: змішайте 8 крапель олії лаванди, 2 краплі жасмину та 4 іланг-ілангу. Для посилення ефекту прийміть із цим ароматичним міксом ванну.
-
Ароматерапія для самостійності
Зміцнити власне “я”, подолати психологічну залежність, безвольність та пригніченість допоможе аромат ялівцю. Впевненість у собі повернуть запахи бергамоту, жасмину, троянди та сандалового дерева. Вони сприяють підвищенню самооцінки. Такі ж властивості мають олії лавра і туї, проте вони досить токсичні і лікуватися ними можна тільки під наглядом лікаря.
-
Ароматерапія від стресу
Сучасну людину стреси підстерігають на кожному кроці. Нагромаджений, не подоланий стрес послаблює імунну систему. Тому щодня напругу треба знімати. Наприклад, за допомогою олій дягиля, ромашки, лаванди, меліси, неролі, троянди чи розмарину. Якщо ви потрапили в стресову ситуацію, вдихайте найприємніший для вас запах прямо з флакону.
-
Ароматерапія від байдужості
Від байдужості допоможуть позбутися збудливі аромати. Але головне у цій справі знати міру. Ідеальним буде використовувати олію перцю, проте масаж з ним може спричинити подразнення шкіри. Також можна вдихати аромати цитронели, лімети, чебрецю, кориці та лимона. В ароматичній лампі можна змішати олії ліметту, грейпфруту та розмарину в рівних частках.
-
Ароматерапія від дратівливості
Впоратися з дратівливістю допомагає запах анісу, іланг-ілангу, кипарису, лаванди, ладану, лимону, майорану, мандарину, меліси, мирру, мускатного горіха. При надмірній дратівливості варто спробувати бензою або стиракс. Допоможе й солодкий запах меду. Ці ж запахи знімають нервову напругу.