Як правильно користуватися аромалампою?

Опубліковано Залишити коментар

Як правильно користуватися аромалампою?

Використання аромалампи – один із найпростіших та найефективніших способів ароматизації простору. Сьогодні за допомогою даного стильного та практичного аксесуара:

  • можна легко створити затишну атмосферу у кімнаті;
  • насолодитися улюбленим ароматом для дому;
  • провести лікувальний чи розслаблюючий сеанс ароматерапії.

Класична аромалампа є двоярусною конструкцією з міцного негорючого матеріалу. Найчастіше розглянуті аксесуари виготовляються з кераміки, але деякі моделі дизайнерських ламп можуть бути виготовлені зі скла або каменю.

У верхній частині аромалампи розташовується чаша для випаровування ефірної олії, а в нижній – місце для встановлення нагрівального елемента. Для нагрівання ємності з ефірною олією найчастіше використовується спеціальна свічка-таблетка.

Крім класичних ароматичних ламп з відкритим джерелом полум’я, зустрічаються і електричні різновиди аксесуарів для дому, офісу та інших приміщень. В них нагрівання олії здійснюється за допомогою електричного нагрівального елемента.

Принцип роботи аромалампи досить простий і невигадливий:

  1. у чашу лампи наливається невелика кількість води;
  2. далі в теплу воду додають кілька крапель олії для аромаламп;
  3. запалюється свічка-таблетка та поміщається під ємність з водою;
  4. під впливом температури ефірні олії в чаші випаровуються та ароматизують простір.

Електричні моделі розглянутих аксесуарів для дому працюють аналогічним способом, за винятком пункту з використанням свічки для нагрівання ефірної суміші у чаші лампи.

Правила використання ароматичної лампи

Щоб тільки придбана аромалампа принесла вам тільки позитивні емоції і не завдала зайвого клопоту, перед її застосуванням варто ознайомитися з основними правилами використання цього аксесуара:

  1. Перед початком сеансу ароматерапії слід добре провітрити приміщення. Після цього варто закрити вікна та двері, щоб усунути всі можливі джерела протягу.
  2. Воду та ефірную олію в чаші лампи слід змішувати у певній пропорції. Бажано виходити з формули – 2 столові ложки води + 3-6 крапель олії.
  3. Важливо дотримуватися правильної послідовності дій – спочатку додати води в чашу аромалампи, потім кілька крапель ароматичної суміші і потім підпалювати свічку.
  4. Уважно стежимо за рівнем води у чаші ароматичної лампи. У міру випаровування слід підливати рідину приблизно по 1 ложці раз на 10-15 хвилин, залежно від інтенсивності випаровування.
  5. Вкрай бажано встановлювати свічку на відстані трохи більше 10 см від дна верхнього ярусу аромалампи. У цьому випадку ефірні олії активно випаровуватимуться і не згорятимуть у чаші лампи.
  6. Дотримуємося техніки пожежної безпеки! Не встановлюйте ароматичну лампу на пластиці або легкозаймистих поверхнях, не застосовуйте її при протягу і не дозволяйте дітям чіпати лампу.
  7. Стежимо за часом. Для початківців тривалість одного сеансу ароматерапії не повинна перевищувати 20 хвилин. Надалі можна буде збільшити час процедури до 120 хвилин.

Після використання аромалампи необхідно дати їй деякий час, щоб охолонути. Далі лампу слід ретельно вимити з милом. Після миття резервуар для олії необхідно протерти ватним диском з оцтом. Він допоможе видалити залишки олії та усуне її запах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *